NIEZBĘDNIK PROJEKTANTA


Dzisiaj przygotowałam dla was post z nowej serii "Niezbędnik", planując wpis starałam się wybrać rzeczy które przydadzą się osobom pracującym w domowym zaciszu.1. PALETA KOLORÓW PANTONE - wzorniki kolorystyczne PANTONE to uznana światowa marka, która ma wielkie znaczenie w modzie - ułatwiają projektantom precyzyjnie określić jakiego koloru potrzebują. Dodatkowo firma rokrocznie ujawnia, która barwa będzie "rządzić" w nadchodzącym roku. W 2016 roku bedą to kolory - PEACH ECHO, ICED COFFEE, ROSE QUARDZ , SNORKEL BLUE, GREEN FLASH oraz FIESTA. Myślę, że warto zaobserwować profil PANTONE na istagramie, albo od czasu do czasu na niego zajrzeć - czeka tam na was wiele inspiracji.

PALETA W WERSJI ONLINE 

2. MARKERY - przydadzą się zarówno do szkicowania, jak i kolorowania.

3. NOTATNIK DO TOREBKI - ludzie zapominają, telefony padają, a notatniki są zawsze. Warto zapisywać w nich ciekawe cytaty usłyszane na ulicy, czy nazwiska interesujących nas twórców- nigdy nie wiadomo co nas zainspiruje.

4.ALBUMY - Projektowanie nierozerwalnie łączy się z inspiracjami, które będą motywem przewodnim naszej kolekcji. Wielu projektantów inspiruje się największymi malarzami - przykład, słynna sukienka Yves Saint Laurenta zainspirowana obrazem Pieta Mondriana. Inspirować mogą nas również ludzie, czy architektura. Inna alternatywą dla albumów jest założenie sobie folderu w komputerze ze zdjęciami oraz pracami artystów.

5. SZKICOWNIK LILLA LOU - nie zawsze mamy czas, czy chęci do rysowania sylwetek i wtedy z pomocą przychodzimy my - czyli Lilla Lou Ferosh.

6. MAGAZYNY MODOWE - inspiracje i nowinki modowe (ale nie tylko) do śniadania :)  

7. BIOGRAFIE PROJEKTANTÓW - warto wiedzieć co działo się wcześniej, a do tego wielu z projektantów ma inspirujące i motywujące do działania historie.

8. INTERNET - ciężko byłoby zamieścić tutaj wszystkie interesujące strony, ale o to kilka z nich:

FASHIONBIZNES.PL - moda od strony biznesowej 

MODELS.COM - modelki, pokazy, sesje wszystko w jednym miejscu

NET-A-PORTER.COM -  sklep z ubraniami największych projektantów, warto czasami przejrzeć

STREET STYLE - blog z modą uliczną

STREET STYLE - blog z modą uliczną

HAUTE COUTURE - blog o tematyce haute couture

interesujące są również strony internetowe redakcji takich jak ELLE, GLAMOUR, HARPERS BAZAAR CZY VOGUE.

9. KALENDARZ - daty fashion week'ów, nowego wydania magazynu, czy naszych prywatnych spraw zawsze mogą się przydać.


Co według was powinno znaleźć się w naszym niezbędniku? piszcie w komentarzach oraz na facebooku!
Czekam, także na wasze opinie dotyczące wpisu, oraz sugestie na następny.

XO
K


CONVERSATION

8 komentarze:

 1. Ciekawy post! Cieszę się, że powstał taki blog, można się dużo dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej też był i pisałam na nim teraz całkowita odnowa :D

   Usuń
 2. Super post czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny post. :) Z większości wymienionych rad korzystam, ale mimo to znalazłam kilka ciekawych rzeczy. Dodałabym jeszcze tylko książki dotyczące samego projektowania- poradniki i szkoły rysowania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis :) Oby tak dalej! Chętnie dowiem się czegoś więcej o projektowaniu mody i o tym całym procesie powstawania ubrań... niewiele można na ten temat przeczytać w sieci :(
  Można gdzieś dostać tą paletę z kolorami?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja powoli kolekcjonuje promarkery ^^ małymi kroczkami, co miesiąc po 1 dokupuję i tak nawet tych kosztów nie odczuwa się ;) może kiedyś uzbierać 24 kolory... :D

  OdpowiedzUsuń